Kas yra tikroji mada?

mada

Dažnai išgirstame skirtingas nuomones apie dizainą, dizaino tendencijas. Tikriausiai kiekvienas mados industrijos atstovas turi savo stiliaus pojūtį kaip jis apibūdina madą ir pačią jos industriją. Tačiau jei žiūrėtume į pačias mados industrijos pradmenis. Mados dizainas – tai amatas ir menas, kai drabužiams, avalynei ir aksesuarams kurti taikomi estetiniai ir vizualiniai principai bei drabužių gamybos įgūdžiai. žmonės drabužius kuria jau tūkstantmečius, šiuolaikiniai mados namai, kuriems vadovauja dizaineris, prižiūrintis kūrybą, atsirado tik XIX a. viduryje, kai Paryžiuje gyvenantis anglų kilmės dizaineris Charlesas Frederickas Worthas ant savo drabužių pradėjo klijuoti savo vardo etiketes. 

Nuo to laiko mados dizaineris dažniausiai suprantamas kaip asmuo, kuris vadovauja savo prekės ženklui ir kuria drabužius, kurie kartu papasakoja tam tikrą istoriją arba primena tam tikrą požiūrį ir išvaizdą. Tačiau ne visi mados dizaineriai turi savo prekių ženklus. Daugelis jų dirba ir kitiems prekių ženklams ar mados namams, todėl kiekvienas drabužis, kurį matote kabantį parduotuvės lentynoje, turėjo būti kažkieno sukurtas.

Mados dizainas siejamas su kūrybiškumu ir saviraiška. Per mados dizaino meną dizaineris gali išreikšti meninę idėją, tyrinėti kultūros aspektus ar net padaryti politinį pareiškimą. 

Dauguma drabužių taip pat atlieka praktinę funkciją: mums reikia drabužių, kad galėtume apsisaugoti nuo gamtos stichijų ir gyventi kasdienį gyvenimą. Tačiau kuriant mados dizainą dažnai siekiama ne tik praktinių tikslų. Kuriant drabužį paprastai siekiama ir estetinio bei meninio tikslo. Tikrai gerai suprojektuotas ir gerai pagamintas drabužis gali padėti dėvėtojui jaustis pasitikinčiam savimi ir patraukliam, o prastai suprojektuotas drabužis gali turėti priešingą poveikį. 

Kita vertus, kai kurie mados dizainerių sukurti drabužiai yra visiškai nepraktiški realiam gyvenimui, o jų paskirtis yra beveik vien meninė arba kūrybinė. Šiuos drabužius galima laikyti savotišku dėvimu menu ar skulptūra.