Kodėl Rolex laikrodžiai tokie brangūs?

Rolex laikrodžiai

Istorija

Ar žinote, kodėl „Rolex“ laikrodžiai tokie brangūs?

Rolex laikrodžiai, kaip įžymybių karūna, yra vienas iš tų prabangių laikrodžių prekės ženklų, kurie yra žinomi visame pasaulyje. Rolex“ buvo ne tik Kenedžio preciziškas brangakmenis, bet ir svarbi kino istorijos dalis.

Pavyzdžiui, filmuose apie Džeimsą Bondą „Rolex“ rankinis laikrodis padėdavo Bigui įvairiose šnipinėjimo misijose. 1962 m. Bondo vaidmenį atlikęs aktorius Šonas Koneris (Sean Connery) sekdamas Daktarą Nr. naudojo „Rolex Submariner 6358“, o 1989 m. filme „Leidimas žudyti“ (License to Kill) Timotis Daltonas (Timothy Dalton) pasirodė su „Rolex Submariner Date“.

Pasižymintis pribloškiančia elegancija ir funkcionalumu, „Rolex“ yra vienas geriausių prabangių šveicariškų laikrodžių gamintojų. Todėl nenuostabu, kad kai kurie mano, jog „Rolex“ laikrodžiai skirti tik tam tikros klasės žmonėms. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kodėl „Rolex“ laikrodžiai kainuoja didžiulius pinigus?

Pagrindiniai kainos nustatymo veiksniai

Rolex laikrodžių kainos skiriasi priklausomai nuo modelio ir kolekcijos. Rolex norėtų, kad jos laikrodžiai būtų prieinami visiems, tačiau reikia atsižvelgti ir į gamybos metu naudojamus išteklius bei medžiagas. Tai tik keletas veiksnių, susijusių su laikrodžių kainodara.

Pernai, 2018 m., Birmingeme (Anglija) esantys aukcionų namai „Fellows Auction House“ aukcione pardavė Daltono laikrodį „Rolex 16610“. Šio laikrodžio „Rolex Submariner 16610“ vertė buvo įvertinta 80 000-120 000 JAV dolerių. Tokį prabangų laikrodį, kaip „Rolex Oyster Date“, galite įsigyti maždaug už 3 000 JAV dolerių. Nepaisant to, kai kurių geriausių „Rolex“ laikrodžių pradinė kaina vis dar panaši į aukcione parduoto laikrodžio „Rolex 16610“ kainą.

Toliau analizuojame galimas priežastis, kurios galėtų dar labiau paaiškinti, kodėl „Rolex“ laikrodžiai yra tokie brangūs.
7 pagrindiniai „Rolex“ kainos nustatymo veiksniai:

„Rolex“ naudojamas 904L nerūdijantis plienas

Kad išsiskirtų iš minios, „Rolex“ savo prabangiems laikrodžiams suteikia klasikinį, neprilygstamą dizainą. Tam naudojamas kokybiškas 904L nerūdijantysis plienas. Šis plieno tipas yra daug tvirtesnis ir blizgesnis už įprastą 316L plieną, kurį paprastai naudoja kiti laikrodžių gamintojai.

904L nerūdijantysis plienas yra ne tik brangus, bet ir sunkiai pagaminamas. Šį plieną (paprastai vadinamą korozijai atspariu superlygiu) „Rolex“ pradėjo plačiai naudoti 2003 m.

Kelios mokslinių tyrimų įstaigos

„Rolex“ turi labai išskirtinį vidaus mokslinių tyrimų ir plėtros skyrių. Jie turi įvairias profesionalias laboratorijas ir patalpas, kuriose tyrėjai ir mokslininkai dirba prie naujų „Rolex“ laikrodžių ir gamybos metodų.

Todėl savo chemijos laboratorijoje jie renkasi aukštos kvalifikacijos mokslininkus, kurie atlieka jų mašinose naudojamų alyvų ir tepalų tyrimus.

Kitos specialios „Rolex“ patalpos – laikrodžių mechanizmų, korpusų ir apyrankių testavimo patalpa, kurioje išbandomi laikrodžių mechanizmai, korpusai ir apyrankės. Įmonė taip pat turi patalpą su keliais elektroniniais mikroskopais ir dujų spektrometrais, kurioje atliekami metalų ir kitų medžiagų tyrimai.
Mechanizacijos svarba

Būdamas vienas geriausių laikrodžių prekės ženklų, kurio paklausa yra labai didelė, „Rolex“ daug investavo į mašinas, kurių dauguma yra robotai.

Rankomis surenkami mechanizmai

Nepaisant to, kad „Rolex“ gamyboje plačiai naudoja robotus, mašinų ir robotų atliekamos užduotys iš tikrųjų yra paprastos. Jos apima rūšiavimą, katalogavimą ir pildymą. Iš tikrųjų laikrodžių mechanizmai ir apyrankės paprastai surenkami rankomis. Prieš siunčiant laikrodžius į COSC chronometro sertifikatui gauti, juos dažnai dar kartą patikrina ir išbando žmonės, kad būtų užtikrinta aukšta kokybė.
Vandeniui nepralaidumo bandymas

Rolex“ laikrodžiai pasižymi nepaprastu nepralaidumu vandeniui. Kai kurie jų yra atsparūs vandeniui net iki 300 metrų (pvz., „Rolex Submariner“ laikrodžiai). Siekiant patvirtinti atsparumo vandeniui lygį, kiekvienas „Rolex“ nardymo laikrodis paprastai išbandomas po suslėgtais rezervuarais, tada lauke tikrame vandenyje. Tuo tarpu „Rolex DeepSea“ laikrodžiams išbandyti „Rolex“ dažnai naudoja aukšto slėgio vandens talpyklą, kuri buvo specialiai perkurta COMEX.

Gemologų armija

Siekdama užtikrinti, kad vartotojams visada pateiktų aukščiausios kokybės prabangius laikrodžius, „Rolex“ pasitelkia didžiulę gemologų komandą. Šie specialistai padeda įsigyti, išbandyti ir įtvirtinti brangias medžiagas, įskaitant auksą ir deimantus, įvairiuose prabangiuose modeliuose.

Be to, bendrovė pasitelkia tradicinius juvelyrus, kurie padeda rankomis išrinkti ir rankomis įtvirtinti deimantus ir brangakmenius.

Aukso gamyba

„Rolex“ yra vienintelė laikrodžių gamintoja, pati gaminanti auksą. Tai paaiškina, kodėl kai kurie auksiniai modeliai įtraukti į brangiausių laikrodžių sąrašus. Savo gaminiams „Rolex“ paprastai rafinuoja 24 karatų auksą į 18 karatų geltonąjį, baltąjį arba Everozės auksą.
Išvada

Tačiau „Rolex“ gamyba nėra lengvas darbas. Vienai naujai kolekcijai sukurti prireikia beveik ištisų metų, nes prekės ženklas turi užtikrinti nepriekaištingą kiekvieno laikrodžio kokybę.

Jie nesiima jokių trumpesnių kelių