MECHANINIAI LAIKRODŽIAI – ką turėtumėte žinoti?

laikrodžiai

Jei ką tik nusipirkote mechaninį laikrodį, turėtumėte žinoti, kad tapote ne tik paprasto laiko matavimo įrankio savininku. Mažytis disko formos mechanizmas, kurį nešiojate ant riešo, yra šimtmečių mokslo ir meno kulminacija. Nepriklausomai nuo to, ar jį užsidedate tik ypatingomis progomis, ar atsisakote be jo išeiti iš namų, ir nesvarbu, ar jam išleidote metų ar savaitės atlyginimą, jums praverstų kuo daugiau sužinoti apie mechaninių laikrodžių mechanizmus. Kad pilnai suprastumėte visą veikimo technologiją. 

KAS YRA MECHANINIS LAIKRODŽIO MECHANIZMAS?

Apskritai, kas yra mechaninis laikrodžio mechanizmas (dar kitaip vadinamu „kalibru“)? Tai lyg mažytę jėgainę, kuri leidžia jūsų laikrodžiui atlikti savo funkcijas. Sudėtingas mechanizmas užtikrina, kad rodyklės judėtų taip, kaip turi judėti.

RANKINIS LAIKRODIS VS. AUTOMATINIS

Jei tik dabar prisilietėte ir įplaukėte į rankinių laikrodžių entuziazmo vandenis, galbūt girdėjote apie skirtumą tarp automatinių ir rankinių laikrodžių. Jei nežinote, kuo jie skiriasi, nesijaudinkite – čia pateiksime trumpą jų apžvalgą. Iš esmės automatinis laikrodis yra ne kas kita, kaip mechaninis laikrodis, turintis savaiminio užvedimo mechanizmą. Arba paprasčiau tariant, jums nereikės periodiškai sukti laikrodžio karūnėlės, kad laikrodis veiktų. Ir atvirkščiai, laikrodis, kurio rankinį ratuką turėsite “užvesti” ranka. Kalbant apie automatinius (savaiminio užvedimo) laikrodžius, istorija yra šiek tiek kitokia. Pirma, čia yra rotorius, kuris yra laikrodžio mechanizmo dalis. Kai judinate riešą, laikrodis užvedamas sukantis rotoriui, kuris savo ruožtu įtempia pagrindinę laikrodžio spyruoklę. Rankiniu būdu užvedamas laikrodis tokio rotoriaus neturi, todėl šią darbo dalį atliekate patys.

KOKS PASIRINKIMAS GERIAUSIAS?

Šiuos darbinius arklius galima atpažinti iš išorinio besisukančio rėmelio, tvirtų nerūdijančių arba guminių dirželių, didesnių rodyklių ir gausiai naudojamų švytuoklių. Kadangi kvadratinis rėmelis neturi prasmės, šie laikrodžiai dažniausiai būna apvalūs. Narų laikrodis nusipelno vietos kiekvienoje kolekcijoje. Kaip ir chronografą, dauguma savininkų retai kada dėvės laikrodį iki numatyto gylio po vandeniu, tačiau narų laikrodis spinduliuoja tvirtumą ir nuotykių pojūtį.