Skaitmeninių laikrodžių privalumai ir trūkumai

Skaitmeniniai laikrodžiai

Nors trumpai užsiminėme apie daugybę skaitmeninių laikrodžių naujovių, negalima paneigti, kad jų populiarumo viršūnė buvo pasiekta devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje. Šie dešimtmečiai pastaruoju metu taip pat išgyvena populiarumo bangą, nes daug mūsų žiniasklaidos ir kultūros yra susieta su šiuo laikotarpiu.

Taigi, atsižvelgdami į tai ir siekdami konteksto, apžvelgsime skaitmeninius laikrodžius, kurie yra įkvėpti klasikos, daugiausia dėmesio skiria laiko rodymui, o ne triukams, tokiems kaip televizoriaus laikrodis. Taip pat atsižvelgsime į šiuolaikines technologijas, dėvimąsias technologijas, pavyzdžiui, išmaniuosius laikrodžius, nes daugelis žmonių renkasi būtent juos.

Pro Nr. 1: Prieinamumas

Skaitmeniniai retro dizaino laikrodžiai yra palyginti nebrangūs, o klasikinio dizaino, spalvų ir formų laikrodžius galite įsigyti už 15-30 JAV dolerių.

Jei palygintumėte tai su prabangiais laikrodžiais, tokiais kaip „Rolex“ ar „Omega“, šių prekės ženklų laikrodžiai per daugelį metų smarkiai pabrango dėl infliacijos, o skaitmeniniai laikrodžiai vis dar atrodo, jaučiasi ir veikia taip, kaip prieš 30-40 metų, ir jų mažmeninė kaina iš esmės tebėra tokia pati.

2 privalumas: paprastas baterijos veikimas

Skaitmeniniai laikrodžiai yra varomi baterijomis, todėl juose nėra mechaninio mechanizmo. Viena didžiausių skaitmeninių laikrodžių pardavimo ypatybių yra ta pati, kaip ir anais laikais, t. y. kvarcinis akumuliatorius.

Nors turėti mechaninį laikrodį yra puikus dalykas, galite įvertinti jo paveldą, kokybę ir meistriškumą, negalima paneigti, kad jam reikia daugiau naudotojo indėlio. Nesvarbu, ar tai būtų automatinio laikrodžio nustatymas ant laikrodžių suktuvo, ar rankinis tokio laikrodžio, kaip Patek Philippe Calatrava, užvedimas.

Turint mechaninį laikrodį reikia daug daugiau sąmoningumo, o skaitmeniniame laikrodyje yra baterija, kuri gali tarnauti daugelį metų, ir jis nuolat veiks bei seks laiką.

Man asmeniškai patinka, kad galiu paimti savo „G-Shock“, įmesti jį į stalčių, pamiršti jį savaitei ar dviem ir žinoti, kad kai vėl jį paimsiu, laikas vis tiek bus teisingas, nes jis veikia iš baterijos.

3 privalumas: Naudojimo paprastumas

Kai kuriomis skaitmeninio laikrodžio funkcijomis gali būti šiek tiek lengviau naudotis nei mechaniniu laikrodžiu. Tai gali būti šiek tiek prieštaringas klausimas, bet pasilikite su manimi.

Nustatyti ir naudoti skaitmeninio laikrodžio funkcijas gali būti paprasčiau nei mechaninio laikrodžio. Pavyzdžiui, tradicinis chronografas, kaip ir daugelis skaitmeninių laikrodžių, turės chronometro funkciją. Nuostabu matyti mechaninio laikrodžio sekundžių rodyklę, tačiau negalima paneigti, kad ją lengviau skaityti, nes skaitmeniniame laikrodyje skaičiai ir skaitmenys tiesiog kyla.

Tą patį kartais galima pasakyti ir apie datos rodmenis mechaniniame laikrodyje. Nes mechaniniuose laikrodžiuose gali būti labai apmaudu, kai bandote išsiaiškinti, kokia dabar data, ir tik atsitiktinumo dėka pažvelgiate žemyn kaip tik tuo metu, kai laikrodžio rodyklės yra virš datos langelio.

Trūkumas Nr. 1: (kartais) vaikiška išvaizda

Šis nesunaikinamas skaitmeninių laikrodžių pobūdis veda mus tiesiai prie mūsų trūkumų, kurie prasideda nuo jų tvirtos ir ilgaamžės prigimties išvirkščiosios pusės. Jie gali atrodyti gana vaikiškai, o visi, kurie užaugome 1980-aisiais, 1990-aisiais ir 2000-aisiais, vaikystėje turėjome skaitmeninius laikrodžius. Dėl visų skaitmeninio laikrodžio privalumų jis yra puikus pirmasis laikrodis mažam vaikui.

Jie yra patvarūs, nebrangūs ir lengvai nuskaitomi. Deja, geriau ar blogiau, daugeliui žmonių ta vaikiškumo konotacija tarsi persiduoda, jei šį laikrodį nešiojate suaugę. Net jei nešiojate brangų 600-700 JAV dolerių kainuojantį „Apple“ ar „Samsung“ laikrodį, jų naudojamos pagrindinės spalvos, guminiai dirželiai, blizgantys dirželiai tikrai turi vaikišką atspalvį.

Čia tarsi gražiai dera nerūdijančio plieno „Casio“ žadintuvo chronografas. Jis atrodo daug pakiliau ir tinka suaugusiesiems.

Trūkumas Nr. 2: (kartais) pigi išvaizda

Žinome, kad istoriškai skaitmeniniai laikrodžiai dažniausiai yra sukurti taip, kad būtų nebrangūs, tačiau dauguma skaitmeninių laikrodžių tikrai neatrodo rafinuotai ar elegantiškai. Juk jie pagaminti iš tokių medžiagų kaip guma ar plastikas ir tikrai nepasižymi tokia kokybe kaip dailių mechaninių laikrodžių oda ir taurusis metalas. 

Trūkumas Nr. 3: (kartais) pasenusi išvaizda

Skaitmeniniai laikrodžiai taip pat gali atrodyti gana senstelėję. Tiesą sakant, tai vienas didžiausių skaitmeninių laikrodžių trūkumų – jie gali atrodyti labai „savo laikmečio“. Kitaip nei tradicinis analoginis laikrodžio ciferblatas, skaitmeninis laikrodis su aplink jį pažymėtomis funkcijomis turi tendenciją atrodyti labai kosminio amžiaus arba bent jau taip, kaip tuo metu žmonės manė, kad kosminis amžius yra kosminis amžius.

Taigi, tai tarsi antrasis filmas „Atgal į ateitį“, kurio veiksmas vyko 2015 m., bet jis buvo toks, kaip, anot 8-ojo dešimtmečio, atrodė 2015-ieji. Ir nors tas filmas labai smagus, jis paseno panašiai kaip daugelis skaitmeninių laikrodžių, o tai nėra labai grakštu.