Motinystės grožis ir dažniausiai pasitaikantys mitai

Motinystė

Motinystės etapas tam tikroms šeimoms gali asocijuotis su “neprašytų patarimų” periodu. Apie tėvystę ir motinystę girdime daugiau nei pakankamai. Tačiau kaip atsirinkti tą kokybišką informaciją ir atsirinkti mitus nuo faktų? Daugiau skaitykite šiame straipsnyje. 

1 mitas: Vaikų susilaukimas turi būti laimingiausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Vienas iš labiausiai paplitusių klaidingų įsitikinimų yra šis. Taip daugelis mamų mano, kad tik pagimdžiusios vaikus jos turi būti džiaugsmingos, išdidžios ir tyros. Laikotarpis po gimdymo gali būti naudingas ir džiaugsmingas, tačiau jis taip pat gali būti reikalaujantis, keliantis stresą ir išsekinantis. Tiek naujos, tiek patyrusios mamos dažnai jaučiasi pervargusios ir išsekusios. Tėvystės kelias, kaip ir bet kuris kitas, turi pakilimų ir nuosmukių. Šie sunkumai yra normalus pereinamojo laikotarpio elementas, o ne asmeninių trūkumų požymis.

2 mitas: Moterys nuo pat gimimo „žino“, kaip būti motinomis. Kai mamos klysta arba nežino, ką daryti, dėl šio įsitikinimo jos jaučiasi kaltos ir sugėdintos. Nepaisant tam tikrų biologinių komponentų, motinystė dažniausiai yra mokymosi procesas, kurio metu bandoma ir klystama. Norint išmokti būti laimingais tėvais, reikia laiko ir pastangų, kaip ir mokantis važiuoti dviračiu ar vairuoti. Nė viena moteris negimsta turėdama reikiamą informaciją, todėl klysti yra visiškai natūralu. Klaidos – tai galimybė įgyti žinių ir atrasti naujos informacijos apie aplinkybes, save ar kūdikį. Todėl, užuot manę, kad jau viską žinote, domėkitės ir būkite imlūs naujoms idėjoms.

3 mitas: Ji buvo „baisi“ motina, nes prašė pagalbos. Nors daugelis moterų yra susidūrusios su keliomis kliūtimis ir problemomis, jos dažnai sumenkina neigiamus aspektus, nes baiminasi, kad bus apšauktos „blogomis motinomis“. Socialiniuose tinkluose jos skelbia savo „pasiekimus“ ir „sėkmes“, užuot aptarinėjusios savo problemas. Tiesą sakant, jos netyčia prisidėjo prie „supermamos“, kuri gyvena gražų gyvenimą be sumaišties namuose ir darbe, idėjos kūrimo. Legendomis apipinta supermama visada žino, ką daryti, rūpinasi savo ir šeimos poreikiais, išlaiko idealią pusiausvyrą ir nepriekaištingai planuoja laiką. Spaudimas būti supermama, niekada nesiskundžiančia ir neprašančia pagalbos, yra įmanomas, tačiau nerealus ir galbūt save naikinantis. Motinystė yra itin sudėtingas ir komplikuotas vaidmuo, todėl pasiekti tobulumo ir būti visada teisingai tiesiog neįmanoma. Kiekviena motina daro klaidų, nes motinos yra tik žmonės. Žmogiška norėti šiek tiek laiko pabūti vienai, nusivilti ir jaustis prislėgtai, kai reikalai klostosi ne taip, kaip mums norėtųsi. Nėra gėda pripažinti, kad motinystės kelionė nėra lengva, ir leisti sau pasirūpinti savo poreikiais. Jūs taip pat esate svarbi.

4 mitas: „Negalite įsipareigoti, jei nežindote“. Mums tikrai nepatinka tai girdėti. Yra daugybė būdų, kaip mamos gali užmegzti ryšį su savo kūdikiais. Jei jums pasisekė, kad turite tokią galimybę, visada rekomenduojame žindyti dėl sveikatos priežasčių, tačiau gerbiame ir palaikome mamas visose situacijose. Nesvarbu, ar maitinate krūtimi, ar iš buteliuko, yra keletas patikimų būdų užmegzti ryšį valgio metu: palaikykite tylą kambaryje, nebijokite kontakto oda prie odos, bendraukite su savo kūdikiu (akių kontaktas, žindymas ir pan.) ir užuoskite tą mielą mažą smegenėlę (ji išskiria oksitociną)!

Žinokite, kad jums viskas gerai. Visiškai nereikia pasiduoti kitų spaudimui. Jei turite kokių nors klausimų, nedvejodami kreipkitės į savo gydytoją. Taigi, būkite tikri ir būkite sau atlaidesni!